...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1764 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Duyarlı Vatandaş Yasemin Yazıcı’dan Borçkalı Selzedelere Yardım Eli

21 Kasım 2015 - 1.386 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Duyarlı Vatandaş Yasemin Yazıcı’dan Borçkalı Selzedelere Yardım Eli
Duyarlı Vatandaş Yasemin Yazıcı’dan Borçkalı Selzedelere Yardım Eli

Duyarlı Vatandaş Yasemin Yazıcı’dan Borçkalı Selzedelere Yardım Eli

Duyarlı vatandaş Yasemin Yazıcı gerek sosyal medyadan gerekse arkadaş çevresinden selzedeler için topladığı yardımlar Borçkalı selzedeleri sevindirdi.

Artvin’in Borçka, Murgul ilçelerinde 11 Kasım Çarşamba günü meydana gelen ve 3 kişinin hayatını kaybettiği, 11 kişinin de yaralandığı sel felaketinin ardından mağdur olan ailelerin yaraları sarılmaya devam ediyor. Selin en çok etkilendiği Borçka ilçesine ülkenin birçok yerinden yardımlar gelmeye devam ediyor. Bunlardan en dikkat çekini ise Hopalı duyarlı vatandaş Yasemin Yazıcı’nın selzedelere yardım etmek için verdiği uğraş. Geçtiğimiz aylarda Hopa’da meydana gelen sel felaketinin bizzat yaşayan Hopalı vatandaşlarımızdan sadece biri olan Yasemin Yazıcı gerek sosyal medyadan gerekse arkadaş çevresinden selzedelere yardım topladı.

Daha önceden de çeşitli kampanyalar yapan ve ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunan Hopa’nın genç, girişken kadın Borçkalı selzedeler için de sessiz kalmadı. Bireysel olarak nasıl yardım yapılabileceğini adeta bir ders verircesine gösteren Yazıcı, bu yardımları toplarken, her an gibi siyasi parti, STK ya da farklı kitle örgütleri önderliğinde değil, bireysel olarak bu yardımlara öncülük ediyor. Hopalı kadınlardan topladığı erkek ve kadın kıyafetleri, çocuk giysileri oyuncakları kolileyip Borçka Belediyesi’ne selzedelere ulaşmak üzere teslim etti.

Yasemin Yazıcı; “ yardım kolilerini arkadaşlarla beraber özellikle selden zarar gören ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza teslim ediyoruz. İlçede çok sayıda sel mağduru var birçok kişi ya da kurumlar yardımlarını yapıyor fakat ben ve arkadaşlarım bu durum karşısında sessiz kalamadık” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek