...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

85 Gündür Eşinin Sevk Edilmesini Bekliyor.

17 Kasım 2015 - 1.207 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»85 Gündür Eşinin Sevk Edilmesini Bekliyor.
85 Gündür Eşinin Sevk Edilmesini Bekliyor.

85 Gündür Eşinin Sevk Edilmesini Bekliyor

İbrahim Özçelik: Ailem, tüm akrabalarım Eskişehir’de. Eşimle orada daha iyi ilgilenebilirim. Sayın Valim lütfen benim sesimi duyun.

Artvin Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’nde yatan eşini Eskişehir’e sevk ettirmek için 85 gündür bekleyen İbrahim Özçelik, mağduriyetini basın mensuplarıyla paylaşarak devlet büyüklerinden sevk için kendisine yardım edilmesini istedi. Yoğun bakımda 85 gündür tedavi gören eşini, ailesi ve yakınlarının yaşadığı Eskişehir’e götürmek isteyen eşi için sadece sevk talebinde bulunan çaresiz adam İbrahim Özçelik, “Sevk Mağduriyetim Giderilmeli. Madden ve manen çökmüş durumdayım. Devlet Büyüklerimden yardım bekliyorum. Sesimi lütfen duyun” diye konuştu.

Artvin Devlet Hastanesi’nde büyük bir dram yaşanıyor. Eşi Ayşe Özçelik’i 85 gün önce yoğun bakım servisine yatıran Artvin Yusufelili İbrahim Özçelik, eşinin tedavisinin uzaması ile birlikte büyük bir mağduriyet yaşamaya başladı. Artvin Merkez’de ikamet edeceği bir adresi olmayan talihsiz adam bir yandan eşinin tedavisi ile ilgilenirken, bir yandan da kendi iaşesini çözmeye çalışıyor. Eşi Ayşe Özçelik’in yoğun bakımdaki tedavisi uzayan İbrahim Özçelik, otel köşelerine mahkum olmuş durumda. Eşini, çocukları ve yakın akrabalarının yaşadığı Eskişehir’e götürerek bakımı kolaylaştırmak isteyen İbrahim Özçelik, Artvin Devlet Hastanesi yetkililerine müracaat ederek sevk konusunda destek istedi. Devlet Hastanesi yetkililerinin Eskişehir’deki bir hastanede yoğun bakım servisinde yer ayarlanması gerekliliği şartı üzerine harekete geçen İbrahim Özçelik, bu durumu da Eskişehir’de yoğun bakım servisinde yer olan uygun bir hastane bularak çözmesine karşın sevk işlemi yine gerçekleşmedi. 85 günü aşan yoğun bakım sürecinde mağduriyeti gün geçtikçe artan İbrahim Özçelik, çaresiz kaldı. Hem madden hem de manen zarara uğrayan İbrahim Özçelik, sorununa çözüm arıyor. Derdini basın mensuplarına açıklama yapmakta bulan İbrahim Özçelik, “ 85 gündür buradayım. Yusufeli’nden geldik. Eşim Ayşe Özçelik felç geçirdi ve durumu ciddi. 85 gündür hastanede eşimin tedavisi devam ediyor. Ben burada otelde kaldım. Bir süre fakat maddi sıkıntılarım nedeniyle artık otogarda ve parkta yatmaya başladım. Sürekli otelde kalmaya maddi durumum elvermiyor. Burada evlerinde kalabileceğim bir tanığımda da yok. Eskişehir de evladım var, eşimi alıp tedaviyi orada devam ettirmek istiyorum ancak eşim şuan yoğun bakımda makinelere bağlı bir şekilde yaşamak için mücadele ediyor. Ambülansla Eskişehir’e götürmek istiyorum ama hastane yetkilileri bunun mümkün olmadığını söylüyorlar.  Bir hastaya ambülans verilmesi için aynı güzergaha sevk edilebilecek iki hasta olması lazımmış. Bekletiliyorum şuan da ama dayanacak gücüm kalmadı. Sürekli olarak bir hafta daha bekle diyorlar bana. Daha ne kadar bekleyeceğim? Yeterince mağdurum, biran önce yetkililerin sesimi duymasını istiyorum. Hastanenin bakımından, ilgisinden çok memnunum ama ben çocuğumun yanına eşimi alıp Eskişehire gidersem daha iyi olur. Sayın Artvin Valisi Kemal Cirit’in çok duyarlı olduğunu duydum. Kendisinden destek istiyorum. Ben para pul istemiyorum, daha iyi şartlarda eşime bakabileceğime inandığım Eskişehir’e sevk istiyorum. Bana bunu çok görmesinler lütfen” diyerek sesini duyurdu.

Çaresiz adam İbrahim Özçelik sesini bu şekilde duyururken, onun özellikle sesini duyurmak istediği yetkililerin bu mağduriyeti çözüp çözmeyecekleri merak konusu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek