Dolar : Alış : 5.2810 / Satış : 5.2905
Euro : Alış : 6.0289 / Satış : 6.0397
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin11°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 1350 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İlçemiz Kaymakamı Emre Yalçın’a Veda Yemeği

14 Eylül 2018 - 1.345 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»İlçemiz Kaymakamı Emre Yalçın’a Veda Yemeği
İlçemiz Kaymakamı  Emre Yalçın’a Veda Yemeği

İçişleri Bakanlığının Son Kaymakamlar Kararnamesi İle Muş Malazgirt Kaymakamlığına Ataması Yapılan Şavşat Kaymakamı Emre Yalçın’a Veda Yemeği Düzenlendi

İçişleri Bakanlığının Son Kaymakamlar Kararnamesi İle Muş Malazgirt Kaymakamlığına Ataması Yapılan Şavşat Kaymakamı Emre Yalçın’a Veda Yemeği Düzenlendi.
İlçemiz Kaymakamı Emre Yalçın’ın ilçeden ayrılacak olması münasebetiyle Şavşat Efkar Tepesi 15 Temmuz Şehitler Parkı ve tesisinde onuruna bir akşam yemeği verildi. Akşam yemeğin Kaymakam Emre Yalçın, Belediye Başkan Yardımcısı Özcan Aslan, Cumhuriyet Savcısı Yavuz Cengiz, Şavşat Jandarma Komutanı J.Bnb. Aytunç Ünsay, Emniyet Amir Vekili Komiser Servet Orhan, Ak Parti İlçe Başkanı Etemşah Coşkun, CHP İlçe Başkanı Nihat Acar, MHP İlçe Başkanı Fatih Yılmaz, İyi Parti İlçe Başkanı Taner Kara, İl Genel Meclis Üyeleri Hasan Temiz, Ertan Turan, Belediye Meclis Üyeleri ve kurum amirleri katıldı.
Kaymakam Emre Yalçın, veda yemeği verileceği yere gelirken ilçenin daire amirleri tarafından kapıda karşılandı. Yenilen akşam yemeği sonrası idareciler ve bazı katılımcılar Kaymakamla ilgili görüş ve anılarını anlatarak nostalji yaptılar.
Program sunuculuğunu ve açılış konuşmasını İlçe Nüfus Müdürü Nuran Subaşı’nın yapmış olduğu programa katılım yoğun oldu.
Nuran Subaşı; “Kaymamamızla çalıştığımız bir yıllık süre çok kısa oldu. Ama bu süre içerisinde kendisinden çok şey öğrendik. Kaymakamımız Şavşat halkının, kamu kurum ve kuruluşlarının her zaman yanında oldu. İlkeli ve dürüst yaklaşımı ile iyi bir yönetici olduğunu kanıtladı. Kurumlar arası diyaloğu mükemmel sağladı. Bundan dolaydır ki iyi bir vatanperver, örnek bir bürokrat, dürüst ve çalışkan kişiliği ile bundan sonraki dönemlerde ülkemizin birinci derecede yönetimde yer alması temennisinde bulunuyoruz.
Kaymakamımız bir kaç gün sonra ilçemizden ayrılacak olmasına rağmen sanki hiç gitmeyecekmiş gibi halen var gücüyle çalışmaktadır. Kaymakamımıza gittiği yerde de başarılar diliyoruz” dedi.
Daha sonra ilçede çalışan gazetecilerden Şavşat’ın Sesi Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Kör bir konuşma yaparak Kaymakam Emre Yalçın ile ilgili Şavşat’ın Sesi Gazetesinde çıkan haberlerden oluşan bir klasör hediye etti.
AK Parti ilçe Başkanı Etemşah Coşkun’da yapmış olduğu konuşmada Kaymakam Emre Yalçın’ın çok iyi niyetli olduğunu onun için iyi niyetinden bazı şeyler kaybettiğini ifade ederek gittiği yerde pek fazla iyi niyetli olmaması gerektiğini vurguladı. Kaymakam Emre Yalçın’ın bu çalışma temposu ile devam ederse gelecek yıllarda Artvin’e veya başka illere Vali olmasını bekliyoruz şeklinde temennilerde bulunarak yeni, görev yerinde başarılar diledi.
Şavşat Cumhuriyet Başsavcısı Yavuz Cengiz ve Şavşat Asliye Hukuk Hakimi Aytekin Arslan’da Kaymakam Emre Yalçın ile ilgili duygularını paylaşırken nostalji yaparak Kaymakamın düzgün bir kişilik ve iyi bir idareci olduğunu ifade ederek yeni görev yerinde başarılar dilediler.
Kendisi ile ilgi yapılan bu konuşmaların ardından Kaymakam Emre Yalçın katılımcılara hitaben yapmış olduğu konuşmada; “Şavşat güzel bir ilçe. Mesleki anlamda çok şey kattı bana. Geldiğimiz yerde köy sayımız daha azdı. Orda da güzel şeyler yaptık. Güzel işlere imza attık. Şavşat çok tarihsel bir derinliği olan yer. Cumhuriyetten öncede burada yerleşim vardı. Bir devlet sistemi ve teşkilatı vardı. Her şeyden önce 65 köy var. Karadeniz coğrafyası hakim bu bölgede. Bunu da baz alarak hesap edecek olursak üçyüze yakın irili ufaklı yerleşim yeri ortaya çıkıyor. Bizim burada 1300 km den fazla yol ağımız var. Burada sadece bu anlamda bile çok önemli işler yaptık. Bazı kurumdaki arkadaşlarımızı çok fazla yorduk. Haklarını helal etsinler. Burada hiçbir kurum personelimiz ve kurum amirimiz Talimatımızı ikiletmediler kendilerine çok teşekkür ediyorum. Birisine bir şey söylediğim vakit gözüm arkada kalmıyordu. O anlamda ben gerçekten çok memnunum. Görev yaptığım her yerde her bir Şavşatlı bilsin ki bir evi var. Gerçekten kendilerini büyük bir mutlulukla ağırlamak isterim. Şavşat benim için hayatım boyunca unutamayacağım bir ilçe olacak. Burada bir başarı varsa bu başarı kişinin şahsına ait değildir. Şanslı olmamın sebebi ise burada bulunduğum süre içerisinde çalıştığım daire arkadaşlarım başta olmak üzere, daire amirleri, sivil toplum örgütleri, dernekler ve muhtarlarımızdır. Hani bir söz vardır sevdiğiniz kadar sevilirsiniz diye. Ben Şavşat’ı sevdim. İnşallah Şavşatlı da bizi sevmiştir. Katıldığınız için hepinize çok teşekkür ediyor, iyi akşamlar diliyorum. Sağolun var olun” dedi.
Konuşmaların ardından Kaymakam Emre Yalçın’a çeşitli hediyeler takdim edildi.

ŞAVŞAT’TA BİR İLK AÇIK HAVADA KOKTEYL

Yenilen yemek ve konulan program sonrası Efkar Tepesi 15 Temmuz Şehitler Parkında Kaymakam Emre Yalçın onuruna bir kokteyl verildi. Konya Selçuklu Belediyesi tarafından yapımı gerçekleşen Efkar Tepesindeki kokteylde katılımcılara kuru pasta soğuk ve sıcak içecekler ikram edildi. Bütün masaları tek tek dolaşan Kaymakam Emre Yalçın herkesle hoş bir sohbet ederek vedalaştı.
Kaymakam Emre Yalçın’ın onuruna verilen veda yemeği ve kokteyl, hatıra fotoğraf çektirdi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika