...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

8 Gündür Kayıp Güler Subaşı Asansör Boşluğunda Ölü Bulundu

20 Ocak 2016 - 1.542 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»8 Gündür Kayıp Güler Subaşı Asansör Boşluğunda Ölü Bulundu
8 Gündür Kayıp Güler Subaşı Asansör Boşluğunda Ölü Bulundu

8 Gündür Kayıp Güler Subaşı Asansör Boşluğunda Ölü Bulundu

NURBAY USTA

Güler Subaşının Eşi İmam Yaşar Subaşı (45) Gözaltına alındı

Artvin’in Şavşat İlçesinden olup işi gereği Hopa ilçesinde yaşayan iki çocuk annesi Güler Subaşı’ndan (46) kayıp oluşunun 8. gününde evinin asansör boşluğunda ölü olarak bulundu. Yıllardır aralarında geçimsizlik olan eşi İmam Yaşar Subaşı gözaltına alındı.

KEŞKE SÖYLEDİĞİMİZ VE DÜŞÜNCEMİZ GERÇEK OLMASAYDI

Güler Subaşı kaybolduktan sonra konuyla ilgili yapmış olduğum çalışma ve araştırmalarda ve Güler Subaşıyı aramak için Hopa’ya, Şavşat’a gelen kardeşleri ile yapmış olduğum görüşmeler sonucunda kardeşlerinden Timur Yıldız ile sadece 2 gün yapmış olduğum röportajlar sonunda Timur Yıldız bana dönerek sence ne olmuştur diye sordu. İşte acı gerçek. Kesinlikle Güler Subaşı o binadan dışarı çıkmamıştır diye kullandığım ifadelerin bu şekilde sonuçlanmasını hiç istemezdim.

Yapmış olduğumuz bütün ropratajlarda Güler Subaşı’nın ailesi bütün dikkaetleri eşi Yaşar Subaşı üzerine topladı.

AİLESİ TİMUR YILDIZ İLE YAPMIŞ OLDUĞUM RÖPORTAJDAN BAZI BAŞLIKLAR

Eşi kaybolmuş bir insanın eşini aramak için hiç bir şey yapmaması, eşi kaybolduktan sonra yine eşini aramak yerine imamlık maaşı yetmiyor gibi sağda solda çalışmaya devam etmesi, Güler Subaşı’nın Şavşat ilçesindeki evinin kiracılarını arayıp kirayı istemesi, kirayı isterkenden parayı Güler Subaşı’nın değil kendi hesabına yatırılmasını istemesi, daha önce Güler Subaşı adına kredi çektirilmesi, Güler Subaşı’nın defalarca darp edilmesi, eşi Yaşar Subaşı’nın mahkeme kararaı ile 5-6 ay evden uzaklaştırma cezası verilmesi, Yaşar Subaşı’nın facebook hesabında son zamanlarda kadınlarla alakalı ve daha başka ilginç yazılar olması (Şu an bunlar kaldırılmış sadece başkaları tarafından etiketlenen yazılar kalmış), bu olayların üzerine 1, 5 gün önce bu yazıları kaldırmış olması, aynı gün elektriklerin kesilmesi, elektrikler geldiğinde güvenlik kameralarının tekrar devreye girmemesi, Güler Subaşı’nın kardeşleri ile yapmış olduğu tutarsız davranışları, eşi kaybolduğu gün telefonlara çok uzun süre cevap vermemesi, sürekli sağdan soldan bazı kişilerden borç para istemesi, kendisine sorulduğunuda eşim bir marketin adını söyleyerek o markestin güvenlik kamerasına takılmış orada gözükmüş diyerek polisi yanıltmaya çalışması, o kamera görüntüleri kendisine gösterildiğinde oradaki bayanın kendi eşi olduğunu söylemesi (İNSAN KENDİ EŞİNİ TANIMAZMI) daha sonra polis o kamera görüntülerindeki kadını bulduğunda Güler subaşı olmadığı ve o kamaera görüntüleri kardeşleirne izlettirildiğinde kameraya takılan kadının Güler Subaşı olmadıklarını söylemesi, Güler Subaşı kardeşleirnin veya aileisnin aynına gitmiştir demesi, sürekli umursamaz ve eşi kaybolmuş bir insan veya onu arama çabası  içerisinde olmaması, Güler Subaşı’yı eşi ailesi ile görüştürmediği için eşinin bilmediği bir SİM Kart alması,çevredeki güvenlik kameralaraında 2 çocuğu ve eşi Yaşar Subaşı’nın görüntülerinin olduğu halde Güler Subaşı’nın görüntülerinin olmaması…………. BUNLARIN HEPSİ BİR İDDİADAN İBARETTİR.

Güler Subaşu kayıp oluşunun 8. gününde Hopa İleç Emniyet Müdürülüğün sıkı aramaları sonucunda bulundu. Güler Subaşı’nın cesedi kendi oturmuş olduğu Orta Mahalle Küçük Ali Sitesindeki apartmanın asansör boşluğunda dün saat 13.30 sıralarında bulundu.

Birçok ip uçlarını değerlendiren polis ekipleri asansör boşluğuna baktığında Güler Subaşı’yı ölü olarak buldu. Güler Subaşı’nın cesedi polis ve itfaiye ekipleirnin çalışması sonucu bulunduğu yerden çıkarılarak otopsi için Hopa Devlet Hastahanesi morguna kaldırıldı.

Güler Subaşı’nın cesedi daha sonra Trabzon’a adli tıp kurumuna götürülürüken Güler Subaşı’nın eşi Yaşar Subaşı gözaltıan alındı.

Kaybolduğu Haberi Hatırlayalım

Herkes tarafından çocuklarını çok sevdiği ve çocukları için bunca acıya katlanan Güler Subaşı çocuklarını nasıl ve neden yalnız bıraktı.

11 Ocak 2016 Pazartesi günü saat 07.50 sıralarında çocuklarını okula gönderen Güler Subaşı’ndan bir daha haber alamadıklarını belirten ailesi ve yakınları Subaşı’nın hayatından endişe ediyor.

Telefonuda  evde olan ve çocuklarını okula gönderdikten sonra bir daha kendisinden haber alamadıklarını belirten kardeşi Yasin Yıldız, ablasını görenlerin…………….. numaralı telefondan kendilerine haber verilmesini istedi.

Artvin’in Şavşat İlçesine bağlı Arpalı köyü doğumlu olup Şavşat Karaağaç Köyünden İmam Y. S. ile evli ve 2 çocuğu var.

Eşi İmam Y. S. şu anda görevde çalışıyor. Daha öncede Güler Subaşı’yı dövmesi üzerine 5 veya 6 ay evden uzaklaştırma cezası almış.

Yakınları ile görşmek için ayrı eşinden gizli olarak kullandığı bir SİM KARTı var.

Çevredeki incelenen güvenlik kamera görüntülerinde saat 07.53 te çocuğun evden çıkışı var ama o gün aynı yolu ve aynı çıkışı kullanması gereken Güler Subaşı’nın evden çıkış görüntüsü yok.

Sorumlu ve tarafsız gazetecilik olarak gelebilecek her türlü açıklamayı yorumsuz olarak yayınlamayı taahüt ediyoruz.

FOTOĞRAFLARDA: GÜLER SUBAŞI İLE

GÜLER SUBAŞI’NIN KARDEŞİ TİMUR SUBAŞI İLE GÜLER SUBAŞI’NIN 8 YIL OKUMUŞ OLDUĞU ŞAVŞAT ARPALI KÖYÜ İLKÖĞRETİM OKULU-GÜLER SUBAŞI’NIN DOĞUP BÜYÜDÜĞÜ EV

GÜLER SUBAŞI’NIN CESEDİNİN BULUNDUĞU ÇOCUKLARI İLE KALMAKTA OLDUĞU EV VE O EVİN ÖNÜNDEN BİR FOTOĞRAF ve

GÜLER SUBAŞI’NIN EŞİ

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek