...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

36 Gün Sonra Artvin’de Polis Bariyerleri Kalktı

23 Mart 2016 - 1.242 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»36 Gün Sonra Artvin’de Polis Bariyerleri Kalktı
36 Gün Sonra Artvin’de Polis Bariyerleri Kalktı

36 Gün Sonra Artvin’de Polis Bariyerleri Kalktı

Cerattepe olayları nedeniyle 36 gündür polis bariyerleriyle çevrili olan valilik önü normale döndü.

Artvin’de, Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesinde maden çıkarılması için Cengiz İnşaat yetkililerinin bölgeye gelişi Artvin halkını sokağa dökmüştü. Duyumu alan vatandaşlar 16 Şubat Pazartesi günü Atmaca Mevkii’nde geceyi arabalarında geçirmiş, araçlarını yola bırakarak beklemeye başlamıştı. Salı ve Çarşamba günleri ise Polis ve Asker vatandaşlara müdahalede bulunarak şirket araçlarının Cerattepe bölgesine girmesine izin sağlamıştı. Çıkan olaylar şehre taşınmış, Artvin valiliği ve çarşı karakolunun önündeki alan polis bariyerleriyle çevrilmişti. Devamında ise olaylar şehre taşınmış, valilik önünde çok sayıda vatandaş toplanmıştı. Olaylar Artvin Devlet Hastanesi önünde devam etmişti. Çoğunluğu kadın olan gruba polis, tomalı, biber gazlı, coplu ve plastik mermi kullanarak müdahale etmişti.  Bu sırada Valilik önü polis bariyerleriyle çevrilmiş, Yeşil Artvin Derneği öncülüğünde oluşturulan grup Başbakan Davutoğlu’yla görüşmüş, Davutoğlu, hukuksal süreç tamamlanana kadar şirketin faaliyetlerine son vereceğini ifade etmişti. Bunun üzerine gerginlik azalmış fakat aradan 36 gün geçmesine rağmen polis bariyerleri valilik önünden kaldırılmamıştı.

Bunun yanı sıra 7 Mart Artvin’in kurtuluş gününde bile valilik önündeki bariyerler kaldırılmamıştı. Hatta Sağlık Bakanlığı tarafından Artvin’e gönderilen 7 adet ambulans için düzenlenen tören bile bu bariyerler eşliğinde gerçekleşmişti.  Ayrıca Artvin Defterdarlığı, Vergi Haftası’nda,  21 Mart Ormancılık Haftası’nda ise Orman teşkilatı Atatürk Anıtı’na çelenklerini yine polis bariyeri eşliğinde sunmuştular.

Olaylardan 36 gün sonra, 22 Mart Salı günü polis bariyerleri Artvin Valiliği önünden kaldırılarak valilik önü normal haline döndü.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek