...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1764 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Kızılay’a 30 Hisse Adak Kurbanı Bağışı

21 Mart 2016 - 1.483 kez okunmuş
Ana Sayfa » Öne Çıkanlar»Şavşat Kızılay’a 30 Hisse Adak Kurbanı Bağışı
Şavşat Kızılay’a 30 Hisse Adak Kurbanı Bağışı

Şavşat Kızılay’a 30 Hisse Adak Kurbanı Bağışı

Türkiye Kızılay Genel Merkezi Tarafından Şavşat Kızılay Şubesine 30 Hisselik Adak Kurbanı Bağışı Yapıldı

Türkiye Kızılay Genel Merkezi Şavşat Kızılay Şubesine 19 bin 500 tl’lik 30 hisseli adak kurban bağışı yaptı. Şavşat mezbahanesinde yapılan adak kurbanı kesimine Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, Şavşat Belediye Başkan Vekili Oktay Yılmaz, Şavşat Müftüsü İdris Yavuzyiğit, Kızılay Şube Başkanı ve Yeniköy Mahallesi Muhtarı Mehmet Uzun, İlçe Özel İdare Müdürü İbrahim Altun, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Kandemir Dede, İl Genel Meclis Üyeleri Hasan Temiz, Ertan Turan, Şavşat Belediye Veterineri Alper Özcan ve din görevlileri katıldı.

16 Şubat 2016 tarihinde Şavşat Kızılay Şubesi tarafın- dan 4 büyükbaş,17 Mart 2016 tarihinde ise 2 küçükbaş adak kurbanı 19 bin 500 tl’ye alınarak Şavşat mezbahanesinde noter huzurunda, veteriner ve din görevlisi nezaretinde kesimi yapılarak Şavşat Sosyal Yardımlaşma Vakfı ve Kızılay Aşevine karkas et olarak bağışlandı.

Konuyla ilgili olarak Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı kısa bir konuşma yaptı. Ambarcı; “30 hayırseverin Kızılay Şubemize bağışladığı adak kurbanlarının kesimini yaptık. Kesimi yapılan kurbanların etleri Şavşat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Kızılay Aşevine verilecek. Emeği geçenlere ve bu yardım da bulunan hayırseverlere teşekkür ediyorum.”dedi.

Kızılay Şube Başkanı Mehmet Uzun’dan Açıklama

Şavşat Şubesi Kızılay Başkanı Mehmet Uzun konuyla ilgili olarak bir açıklama yaptı. Uzun yaptığı açıklamada; Şavşat Kızılay Şubesi olarak Genel Merkezimize adak kurbanı ve kuru gıda bağışı konusunda yazışmalar yaptık. Yazışmalarımızın neticesinde şubemize gönderilen 19 bin 500 Tl’lik 30 hisselik adak kurbanı bağışı yapıldı. Bizde Kızılay olarak geçtiğimiz günlerde 28 hisse büyükbaş ve 2 hisse küçükbaş olmak üzere adak kurbanlarımızı aldık ve bugün burada noter huzurunda kesimini gerçekleştiriyoruz. Kesim işleminden sonra adak kurbanlarını karkas et olarak Şavşat Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı ve Kızılay Aş Evine teslim edeceğiz. Diğer yandan Genel Merkezimizden 26 koli kuru gıda ve 48 et konserve ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere şubemize geldi. Biz de gelen gerek kuru gıda ve gerekse diğer yardım paketlerini kısa sürede ihtiyaçlı ailelere teslim edeceğiz.”dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek