...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1769 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“Doğanın Talanına Dur” Dediler

08 Mart 2016 - 1.150 kez okunmuş
Ana Sayfa » Öne Çıkanlar»“Doğanın Talanına Dur” Dediler
“Doğanın Talanına Dur” Dediler

“Doğanın Talanına Dur” Dediler

Şavşat ÖDP İlçe Başkanlığı ve Derelerin Kardeşliği Platformu Ortaklaşa Bir Basın Açıklaması Yaptılar

7 Mart 2016 Pazartesi günü Şavşat Belediye Çay Bahçesinde Şavşat ÖDP İlçe Başkanlığı ve Derelerin Kardeşliği Platformu Ortak Bir Basın Açıklaması Yaptı.

Toplanan grup “Doğanın Talanına Hayır” yazılı tişörtleri giyerek Artvin Cerrattepe’de yapılması planlanan maden arama ve çıkarma çalışmalarına, HES’lere, termik santrallerin yapımına tepki gösterdiler.

Toplanın grup yaptıkları basın açıklamasında; “Bir ülkenin veya bir milletin kurtuluşu veya bağımsızlığını ilan etmesi tartışmasız çok önemli ve değerlidir. Ancak bu yıl özellikle kurtuluş törenlerine; Artvin de ve bölgemizde yapılan doğa talanı, maden ve sularımızın talan edilmesinde, devletin ve onun temsilcilerinin halka karşı aldıkları tutumlarını, kimlerin yanında olduklarını hep beraber gördük. Bugün alanlarda kahramanlık şiirleri söyleniyor. Ama bir yandan devlet bütün gücünü ve askeri ve polisini Cengiz İnşaatın emrine vererek halkı gazla copla ezerek defalarca hukuki olarak kazanılmış maden davasında hukuku ve halkı saymayıp, seçilmişlerin ve atanmışların kimlerin yanında olduğunu bütün Artvin halkı gördü. Artvin bu talan şirketlerden kurtulmadığı sürece bu törenlere katılmıyoruz.

Şavşat Derelerin Kardeşliği ve Şavşat Özgürlük ve Dayanışma Partisi olarak da Artvin halkının yanında olacağımızı kamuoyuna duyururuz.”dediler.

Yapılan basın açıklamasının ardından gurup olaysız bir şekilde dağıldı.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek