...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

13 Şubat 2016 - 1.511 kez okunmuş

AK Parti İlçe Başkanı Sedat Demir Basın Toplantısı Düzenledi

Ak Parti İlçe Başkanı Sedat Demir Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Yönelik Konuşmalarıyla İlgili Bir Basın Toplantısı Düzenledi

Ak Parti Şavşat İlçe Başkanı Sedat Demir geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik konuşmalarıyla ilgili olarak ilçe parti binasında basın açıklaması yaptı.

Ak Parti İlçe Başkanlığında yapılan basın açıklamasına ilçe Başkanı Sedat Demir, Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Hasan Temiz, Ak Parti Yönetim Kurulu, Gençlik Kolları, Kadın Kolları, partililer, Şavşat’ın Sesi Gazetesi Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Kör, Yazı İşleri Müdürü Caner Altunkaya ve İHA Muhabiri Nurbay Usta katıldı.

Ak Parti İlçe Başkanı Sedat Demir yaptığı açıklama da; “Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu partisinin 35. Olağan Genel Kurultayında ve ardından Grup toplantısında ülkemiz siyasetinin geleceği açısından son derece talihsiz açıklamalarda bulunmuştur.

%52’lik oy oranıyla milyonların desteğiyle, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanına yapılan hakaret ile sadece ona oy verenler rencide edilmemiştir. Onun Şahsına yüce devletimiz, aziz milletimiz ve bin yıllık kadim devlet geleneğimiz ağır hakaretlere maruz kalmıştır. Türkiye Cumhuriyetini ve vatandaşlarını yani Cumhuru en üst noktada temsil eden yüce değerimize saldırı asla kabul edilemez. Bu üslubuyla Sayın Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluş değerleri olan, altı okun maddelerini de ayaklar altına almıştır.”

Kılıçdaroğlu Kendi Koltuğunu Garanti Altına Almak İçin Senaryolar Yazıyor

Sedat Demir Açıklamasının devamında; “Hakaret ederken kullandığı; “Namus ve Şeref” kavramlarının halkımız için ne kadar hassas değerler olduğunu, bu ülkede siyaset yapan her sorumlu insan bilir. Ancak Sayın Kılıçdaroğlu kendi koltuğunu garanti altına almak için, türlü senaryolarla hazırlandığı kongresinde ve ardından bir arada tutamadığı partisinin grup toplantısında, yetersizliğini örtbas etmek için kendine çirkin bir yol olan hakareti seçmiştir. Kendisine bu yöntemden vazgeçmesini ve milletimizin karşı-sına temiz bir dil ile çıkmasını öneriyoruz! Buradan soruyoruz bugüne kadar tanıdığımız hangi ana muhalefet lideri, devletimizin ve milletimizin değerlerine bu ölçüde hakaretlerde bulunmuş-tur? Başka devletlerin büyüklerine gösterilen tazimin, hiç olmazsa benzerini bu millet de hak etmektedir.

Sayın Cumhurbaşkanımıza hadsizce diktatör diyen Sayın Genel Başkan bu kararıyla demokrat mı oluyor? Buradan anlıyoruz ki temel sorun aslında Sayın Kılıçdaroğlu’nun değer yargılarını, insafı ve hakkaniyeti bir tarafa bırakıp, derinliği olma-yan gündelik siyaseti tercih etmesidir.

Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanına Hakaret Suçu İşlemiştir

Ak Parti İlçe Başkanı Demir; “Sayın Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanına hakaret suçu işlemiştir diyerek; “Kendisine tavsiyemiz artık bir ana muhalefet liderine ve devlet adamlığına yakışan bir duruş ile siyaset yapmasıdır. Bu toprakların değerlerine biraz saygısı varsa, milyonlarca sivili katleden, milyonlarcasını da yurdundan eden katil Esed’ın arkasında durmaz!30 yılı aşkın bir süredir PKK terör örgütünün öldürdüğü binlerce canı, yakıp yıktığı şehirleri ve şehit ettiği askerleri görmezden gelerek; PKK’yı Filistinlilerle bir tutan ve özgürlük savaşçısı olarak belirten bildirgeleri desteklemez! Kürt halkının baskılarından yıldığı PKK’ya, PYD’ye ve YPG’ ye “Vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşum” demez! Türkmen Dağı ve Halep bomba-lanırken susmaz! Devletin beka-sına her türlü saldırıları yapan paralel örgütün destekçisi olmaz! Ve milli değerleri ayağının altına alarak ülkesini yurtdışında şikayet etmez!

Sayın Kılıçdaroğlu bahse konu olan hakaretleriyle; Anayasa, Türk Ceza Kanunu ve Uluslararası Sözleşmelerle güvence altına alınan; “Kişinin maddi ve manevi değerlerinden oluşan toplum nezdindeki şeref ve haysiyetiyle Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nın saygınlığını korumaya yönelik Türk Ceza Kanunu’nun 299.cu Maddesinde hükmü bulunan “Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçunu işlemiştir.

Sayın Kılıçdaroğlu’nu Bir Dünya lideri olan, Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a karşı yaptığı hakaretlere son vermeye ve Türkiye Cumhuriyetinin tüm kutsal değerlerine saygılı olmaya davet ediyoruz.”dedi.

Sedat Demir Basın Mensuplarının Sorularını Cevaplandırdı

Bir basın mensubunun Sedat Demir’e yönelik “Basın açıklamalarınız Türkiye genelinde mi? Artvin genelinde mi? Yoksa ilçe teşkilatınız tarafından mı yapılmaktadır? Sedat Demir’in bu soru üzerine “Bugün basın açıklamalarımız sadece Artvin il ve ilçelerinde ve daha sonraki günlerde ise Türkiye genelinde yapılacaktır.”

Diğer bir gazetecinin konu ile ilgili yargıya başvurdunuz mu?

Sedat Demir ise bu konu ile ilgili olarak “Evet bugün bu açıklamamızdan sonra Şavşat Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağız.”dedi.

Ak Parti İlçe Başkanı Demir basın mensuplarının sorularının ardından basın toplantısına katılan gazetecilere ve parti teşkilatına teşekkür etti.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek