...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1676 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

2016’da 26 Proje

25 Şubat 2016 - 1.357 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»2016’da 26 Proje
2016’da 26 Proje

2016’da 26 Proje

Artvin Belediyesi 2016 yılında öncelikli olarak uygulamaya koymayı planladığı 26 projeyi açıkladı.

Marina Sosyal tesisleri Artvin sofrasında gerçekleşen bilgilendirme toplantısında Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Başkan yardımcılarıyla birlikte 2016 yıl içerisinde uygulamaya koyacağı projeleri basın mensuplarıyla paylaşarak projeler hakkında bilgi verdi.

2015 yılında olduğu gibi 216 yılında da birço

k önemli projeyi hayata geçireceklerini vurgulayan Bakan Kocatepe, daha güzel ve yaşanabilir bir Artvin için şimdiye kadar olduğu gibi şimdiden sonrada bütün imkânlarıyla çalışacaklarını belirtti.

Öncelikli projelerin dışında da ihtiyaç ve duruma göre ilave projelerin de hayata geçirileceğinin altını çizen Başkan Kocatepe, birbirinden önemli dolu dolu bir yıl geçireceklerini vurguladı.

İşte 2016 yılında hayata geçirilecek projeler:

1- Şehrin girişine Köprübaşına Artvin Giriş Kapısı projesi. Artvin tarihi dokusuna uygun, modern bir giriş kapısı yapılacak. Bu proje Ankara Büyükşehir üzerinden yaptırılacak.

2- Mamazimda yolu üzerinde yürüyüş yolu, bisiklet yolu ve park projesi. 2 buçuk milyon liraya mal olacak bu yılki en önemli projelerden biri olan Mamazimda yolu üzerinde yürüyüş yolu, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin destek ve yardımlarıyla Belediye imkanlarıyla yapılacak.

3- Üçüncü cadde de yapılacak yürüyen merdiven ve bina giydirme çalışmaları yapıldı. Merdiven alımlarının çoğu tamamlandı. Eksiklerin giderilmesinin ardından 2’cı caddeden (Turkcell yanından ) 3’cu caddeye 2 yürüyen merdiven ve oradan da Gazi İlköğretim okulunun önüne bir yürüyen merdiven çalışması yaz ayında başlanacak. Doka’ dan alınacak para ile de cadde düzenlenmesi ve bina giydirmeleri bina sahipleriyle anlaşmalı olarak yapılacak.

4- Şimşek mermerden balık çiftliğine kadar uzanan 3 bin 500 metrelik alternatif yol yapımı. Fabrika deresinin ıslahı DSİ tarafından 2’ci yatırım projesi kapsamına alınıp 5 metrelik yol yapılacak. Bu 5 metrelik yolu belediye imkânlarını da kullanarak 7 metreye çıkarılarak şehre alternatif bir yol kazandırılacak.

5- Hasta hane kavşağına 4 adet büfe yapılacak. Artvin mimarisine uygun 4 adet büfenin ihalesi yapıldı. Yükleniciye bugünden sonra yer teslim yapılacak.

6- Halit Paşa Kavşağının düzenlenmesi ve Halkoyunları heykelinin yapılması. Bu proje 7 Mart’tan önce gerçekleştirilecek.

7- İsmet Acar Bulvarına giriş ve ışıklandırma yapılması. Cadde, duvar ve yürüyüş yolu ışıklandırmasıyla tam teşekküllü hale getirilmesi, bulvar girişine boğa figürlerinden oluşan tak yapılması. Bu çalışmalar Kafkasör Festivalinden önce tamamlanacak.

8- 3’cü cadde deki Engelsiz Yaşam Merkezi. Hanımların engelli engelsiz gelip el işlerini yapabilecekleri, zaman geçirebilecekleri, engelli vatandaşlarımızın kendilerini geliştirebilecekleri hep birlikte olabilecekleri bir yer oluşturuluyor. Proje tamamlanmış olup 8 Mart Dünya Kadınlar gününde açılması planlanıyor.

9- TOKİ aracılığıyla dar gelirli vatandaşlara yaklaşık 500 konutluk daire yapılacak. 9 dönümlük arazının tahsisi TOKİ’ye yapıldı. 34 dönümlük arazinin de tahsisi yakın zaman da tamamlanarak dar gelirli vatandaşlar ev sahibi yapılacak.

10- İskebe engelli parkı yapım işi. Yeni Mahalle Camii’nin yanında 900 metrekarelik geniş kapsamlı bir park çalışması yapılacak. Proje tamamlanmış olup 10 gün içerisinde ihalesi yapılacak.

11- Şehir içi sulama kanallarının tamiri ve onarım çalışmaları yapılıyor.

12- Eski Adliye sokağının Hastahane caddesine bağlanma projesi.

13- Mezbahana yapım işi projesi. 2 bin 600 metrekarelik arsanın tahsisi Maliye Bakanlığından alındı. Erzurum Büyükşehir tarafından De monten mezbahana çalışması yapılıyor. Bu projeye ek olarak Uluslararası standartlarda bir mezbahana çalışması da planlanmaktadır.

14-  30 Dükkânlık büyük Hal projesi.

15- Belediye binasının arkasından getirilecek şehir giriş yolu projesi. İstanbul Büyükşehir Belediyesine etüt projesi yaptırılmakta olup projenin devamında Ata Park’ın olduğu bölgede 240 araçlık oto park projesi üzerinde çalışılıyor. Bu proje yap-işlet- devret projesiyle bu projenin hayata geçirilmesi planlanıyor. Bu proje bu yılki en prestijli proje olarak planlanmaktadır.

16- Şehrin ışıklandırılması projesi.

17- Keson kuyularından ana depoya 300 metrelik şebeke hattı. Bu proje ile 39.4’luk kayıp suyun büyük bir kısmının önlenmesi planlanmaktadır. Trabzon Belediyesinden borular tahsis edilmiş olup çalışmalar Pazartesi günü itibariyle başlanacak.

18- Kent Park Projesi Nisan ayı sonuyla tamamlanıp Belediyeye devrinin yapılması. Bu proje DSİ tarafından yapılmış olup belediyeye devredildikten sonra gerekli eklemelerin Belediye tarafından yapılmasıyla hizmete sunulacak.

19- Kafkasör Yolu 2. Etap yol genişletme ve asfaltlama çalışmalarının yapılması. Bu çalışmalar Kafkasör Festivalinden önce tamamlanması planlanmaktadır.

20- Sağlıklı Yaşam Merkezi projesi. Hamamın oldu alanda düşünülen proje kapsamında gerekli izinler alınmış olup bulunacak olan sponsor aracılığıyla çalışmalar yapılacak. Proje yaklaşık olarak 1 buçuk milyon liraya mal olacak.

21- Gök Orman- HA Bazoğlu yol yapım projesi.

22- Ceza Evi arkasından İskebe’ye bağlanacak olan 3 bin 500 metrelik alternatif yolun yapımı. Bu projenin İskebe tarafındaki kısmı DOKAP üzerinden yaptırılıyor.

23- 5 Adet İlköğretim okulunun bahçesinin zemininin kauçuk zeminle kaplanması. Spor Toto üzerinden bulunan 450 bin liralık kaynakla çalışmalar başlatılmış olup en kısa zaman da tamamlanacak.

24- Hayvan Barınağı yapım işi projesi. Uygulama projesi tamamlanmış olup ihaleye çıkarılıyor.

25- Alt ve Üst Haypet yollarının bağlanması projesi. 11 Mart’ta ihalesi yapılarak bir aylık bir sürede projenin tamamlanması planlanıyor.

26- Aş Evi ve Misafirhane projesi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek