...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1764 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

20 Yıllık Hasret Son Buldu

27 Nisan 2016 - 1.442 kez okunmuş
Ana Sayfa » Öne Çıkanlar»20 Yıllık Hasret Son Buldu
20 Yıllık Hasret Son Buldu

20 Yıllık Hasret Son Buldu

Yeşil Şavşat Yapı Kooperatifi Sakinleri 20 Yıl Sonra Tapularına Kavuştu

Yaklaşık 20 yıl önce yapımına başlanan Yeşil Şavşat Yapı Kooperatifi inşaatı üç yıl önce tamamlanmış fakat çeşitli sebeplerden dolayı tapuları çıkarılamamıştı.

Üç yıl önce yapılan genel kurul toplantısında üyeler tarafından seçilen yeni yönetim kurulu üyeleri Erdoğdu Atalay, Mikail Demirci ve Erdoğan Kör’ün yönetimindeki kooperatif, geçen iki yıl süre içerinde büyük aşamalar kaydetti. Kooperatif bu süre zarfında çevre düzenlemesi kapsamında kilit parke, bodur döşemesi, asfaltlama, yeşil alan, aydınlatma vb. işleri başarı ile tamamladı.

Yönetim kurulu üyeleri kooperatifin kanayan yarası olan tapu işlemleri için gerekli çalışmaları başlatarak önemli bir adım attı. Uzun uğraşlar ve yazışmalar sonucunda kooperatifin sorunları çözülerek tapu alma aşamasına gelindi. Kooperatif yönetim kurulu tarafından gerekli tapu işlemleri için üyelerden istenen belgeler toplanarak tapuların çıkarılması için ilçe Tapu Müdürlüğü’ne başvuruda bulunuldu. İlçe Tapu Müdürlüğü personelinin özverili çalışmaları sonucunda tapular Kooperatif Genel Kurulu Toplantısına yetiştirildi.

Kooperatif Sakinleri Törenle Tapularına Kavuştu

Yeşil Şavşat Yapı Kooperatifi toplantı salonunda yapılan tapu dağıtma törenine Yönetim Kurulu üyeleri;  Erdoğdu Atalay, Mikail Demirci, Erdoğan Kör, Denetleme Kurulu üyeleri Metehan Durmuş, Selçuk Dursun ve Kooperatif üyeleri katıldı.

Tapu dağıtma töreninde oldukça duygusal anlar yaşanırken uzun süredir bekledikleri tapularına kavuşan üyeler yönetim kuruluna teşekkürlerini sundular. Kooperatif Yönetim Kurulu Üyeleri ise yaptığı açıklamada; “Bugün burada tapularını alan herkesin gözü aydın olsun. Büyük sıkıntılarla başlayan süreç nihayetinde 20 yıl gecikmeli de olsa güzel bir sona kavuşmuştur. Bu süreç içerisinde yaşanan bütün olumsuzluklara rağmen sevgili Yeşil Şavşat sakinleri tapularına sahip olmanın mutluluğunu bugün yaşayabilmiştir. Bizler de yönetim kurulu olarak bu sevince ortak olduğumuz için mutluyuz. Herkese hayırlı uğurlu olsun.”dediler.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek