...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

2 AYDIR 10 YAVRU KÖPEĞE BAKIYOR

13 Şubat 2016 - 1.161 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»2 AYDIR 10 YAVRU KÖPEĞE BAKIYOR
2 AYDIR 10 YAVRU KÖPEĞE BAKIYOR

2 AYDIR 10 YAVRU KÖPEĞE BAKIYOR

Dere Mahallesi’nde doğum yapan sokak köpeğinin 10 yavrusu ilgi bekliyor.  Eski bir ahırı mesken edinen yavru köpeklerle Yaz Kent Sitesinde oturan hayvan sever Serpil Erdem ilgileniyor.

2 aylık olan 10 yavrunun ve annelerinin (Beyaz)  karınlarını doyurmak için gelen Serpil Erdem “ Yaklaşık iki ay önce tesadüfen fark ettim. Anneleri yeni doğum yapmıştı ve bulundukları yer çok kötüydü.  Önce soğuktan korunmaları için bu barakayı bularak temizledim, yatacak yerlerini yaptım. O günden beri hemen hemen her gün gelerek ilgileniyorum. Her geldiğimde 10 yavruyu da tek tek sayıyorum. Yavrular gün geçtikçe büyüyorlar, annelerinin sütü artık yetmiyor.  Bende elimden geldiğince yemek getiriyorum. Ama bende yemek yetiştirmekte zorlanıyorum. Benimde evimde iki köpeğim daha var. Bunlarla birlikte 13 köpeğe bakıyorum” dedi.

Artvin Belediyesinden Ve Vatandaşlardan Yardım İstiyorum

Artvin Belediyesi’ne süt ve mama talebi için gittim. Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan’dan yavrular için süt ve mama istedim. Bana bir miktar para verdi ve bende onla süt aldım. Ancak buda yetersiz geldi.  Onlarında canı var onlarında yaşamaya hakkı var. Mahallede ki bazı vatandaşlarında yardımı oldu ancak bu yardımların devamlı olması gerekiyor” dedi.

Hayvan severlere seslenen Erdem bu köpekleri sahiplendirmek istediğini belirterek hayvan severlerden bu hayvanları sahiplenip büyütüp bakmalarını istedi.

Erdem “Her hayvan sever bu hayvanlardan birini alsa, sahiplense  büyütse  sorun ortadan kalkacak. Artvin küçük bir şehir, diğer illerde olduğu gibi öyle çok yüksek oranlarda sokak hayvanı yok. İnsanlar birer hayvanı alıp beslese sokak hayvanı sorunu çözülür.  Bunu başaramazsak, görev ilgili kurumlara düşüyor, artık Artvin’de yıllardır süre gelen sokak hayvanları sorunu biran öce çözülmeli yetkilileri göreve davet ediyorum. Benim yaptığım geçici bir çözüm. Kalıcı bir çözüm istiyorum. Bütün hayvan severlere sesleniyorum. Artık bu sorun çözülsün” diye konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek