Dolar : Alış : 5.5775 / Satış : 5.5875
Euro : Alış : 6.1922 / Satış : 6.2033
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin26°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 1497 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

18 Mart Çanakkale Şehitleri Haftası Şavşat’ta Çok Görkemli Kutlandı

28 Mart 2017 - 531 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»18 Mart Çanakkale Şehitleri Haftası Şavşat’ta Çok Görkemli Kutlandı
18 Mart Çanakkale Şehitleri Haftası Şavşat’ta Çok Görkemli Kutlandı

18 Mart Çanakkale Şehitleri Haftası Şavşat’ta Çok Görkemli Kutlandı
18 Mart Cumartesi günü Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı öncülüğünde Şavşat Garnizon Komutanlığı, okullar ve şehit aile yakınları beraberliğinde her yıl ki kutlamaların çok fevkinde şehitlerimizi ve yakınlarını onure edici görkemli ve özüne uygun bir kutlama yapıldı.
Adet üzere Atatürk Anıtına çelenkler konuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımız okundu. Yoğun bir halk kalabalığı vardı. Bu kalabalık şehitlerimize duyulan saygının onları unutmamanın bir ifadesiydi.
Hükümet alanındaki töreni takiben Şavşat İmam Hatip Lisesi toplantı salonuna geçildi. Şavşat Kaymakamlığı bünyesindeki daire müdürleri şehit ana-baba ve yakınları Şavşat Garnizon Komutanlığı bünyesin deki subay ve astsubaylar okullar, öğretmenler, İlçe Milli Eğitim Müdür ve yardımcıları Atatürk Ortaokulu Müdürü, öğretmen ve öğrencileri salonu doldurmuştu.
Bu salondaki program; saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Atatürk Ortaokulu Tarih Öğretmeni günün anlam ve önemini anlatan anlamlı konuşmasını yaptı. Mustafa Kemal Atatürk’ün Çanakkale Savaşı’ndaki kumandanlık vasfını çok içtenlikli ifade ettiler. Bu konuşma oldukça tatmin ediciydi. Bu öğretmenlerimizin adını bilmediğimden adı ile kendisini ifade edemiyorum. Lütfen beni bağışlasınlar.
Bir gün önce Mustafa Kemal Paşa Camii’nde cami imamı tarafından okunan Çanakkale Şehitleri hutbesini dinledim. Bu Çanakkale Savunma Savaşını en aktif komutanlarını Mustafa Kemal’den tek kelime bile etmedi. İmamlar camilerden haktan bahsederler.ama ne yazık ki böyle bir milli kahramanımızın adından bahsederek onun hakkını veremezler. Ve bu camiye de Mustafa Kemal Paşa Camii derler. Şehitleri anma, ruhlarını irşad etme yönünde Atatürk Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin sahne oyunları da oldukça ilgi çekiciydi. İzleyicilere duygulu anlar yaşattılar.
Bu salondaki etkinlikleri takiben şehit ana-baba ve yakınlarına Kay-makamlık protokolü eşliğinde Şavşat Evi’nde yemek verildi.
Hem Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı ve muhterem eşleri Esma Ambarcı, şehitlerimize Allahtan rahmet dilerken yakınlarını da yalnız bırakmayıp her zaman yanlarında olacaklarını güvencesini verdiler.

 

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

reklam_alan2

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika