...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

18-24 Mart Yaşlılar Haftasında Büyüklerimiz Unutulmadı

25 Mart 2016 - 1.130 kez okunmuş
Ana Sayfa » Öne Çıkanlar»18-24 Mart Yaşlılar Haftasında Büyüklerimiz Unutulmadı
18-24 Mart Yaşlılar Haftasında Büyüklerimiz Unutulmadı

18-24 Mart Yaşlılar Haftasında Büyüklerimiz Unutulmadı

Yaşlılar Haftası Etkinlikleri Kapsamında, Naime-İsmail Yılmaz Yaşlılar Yaşam Yerleşkesinde Program Düzenlendi

18-24 Mart Yaşlılar Haftasında nedeniyle ilçemiz Yavuz köy Köyünde Naime – İsmail Yılmaz Yaşlılar Yaşam Yerleşkesinde bir program düzenlendi.

Düzenlenen programa Şavşat Kaymakamı Sayın Mesut Gazi Ambarcı, Belediye Başkanı Vekili, İlçemiz Emniyet Amiri Eray Çınar, As. Şube Başkanı Per.Ütğm. Kayhan Sercan Haklı, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Yokuş, Özel İdare Müdürü İbrahim Altun, Nüfus Müdürü Nuran Subaşı, Malmüdürü Cengiz Alper, İlçe Yazı İşleri Müdürü Murat Kaya, İlçe Müftüsü İdris Yavuzyiğit, Ziraat Bankası Müdürü Akın Akkuş, Artvin Çoruh Üniversitesi Beslenme ve diyetetik Topluluğu öğrencileri ve vatandaşlar katıldılar.

Program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmayı Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı yaptı. Ambarcı, burada yaptığı konuşmada “Milli değerlerimiz ve kültürümüzün taşıyıcısı olan yaşlılarımıza hak ettikleri saygı ve sevgiyi göstermek, toplumsal yaşama aktif olarak katılmalarını, sosyal, kültürel ve ekonomik haklara sahip ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak, devlet olarak öncelikli görevimizdir.

Yaşlılara gereken önemi vermeyen, onlara sahip çıkmayan, ihtiyaç duydukları saygı ve sevgiyi esirgeyen bir toplumun huzur içinde olması mümkün değildir. Yaşlılara gösterilen önem, onların huzuru ve rahatı için gösterilen çaba o toplumun uygarlık göstergesiyle eş değerdedir.

Ne mutlu ki, bizler, millet olarak, saygıdeğer büyüklerimizi asla bir yük olarak görmeyen, bilakis, onların varlıklarından mutluluk duyan, onlara hak ettikleri ilgi, saygı ve hürmeti gösteren bir kültür ve geleneğe sahibiz.

Şunu çok açık bir şekilde bilmeliyiz ki Allah ömür verirse bizler de bu yaşlılık çağlarına bir gün mutlaka ulaşacağız. Yaşlılarımız, bizim için bir yük değil, saadet kaynağıdır. Büyüklerimizi sadece özel gün ve haftalarda değil yılın her gününde hatırlayarak onlarla birlikte olduğumuzu onlara hissettirmeliyiz.

Bu vesileyle tecrübelerinden, birikimlerinden istifade ettiğimiz, en verimli çağlarını ülkesine ve milletine hizmetle geçirmiş bütün değerli büyüklerimizin Yaşlılar Haftası’nı kutluyor, kendilerine sağlıklı, uzun ömürler diliyorum” dedi.

Katılımcılar tarafından Yaşlılar Yaşam Yerleşkesi’nde konaklayan büyüklerin hal ve hatırları sorularak uzun süre sohbet edildi. Sohbetlerin ardından yiyecek ve içecek ikramında bulunuldu. Program, katılımcıların ve yaşam yerleşkesi sakinlerinin müzik eşliğinde beraberce halay çekilmesiyle son buldu.

Yaşlılar yaşam yerleşkesi sakinleri, katılımcıların yaptıkları ziyaretten son derece memnuniyet duyduklarını belirterek, “bizleri sadece senenin bir günü değil her gün hatırlamalarını istiyoruz. Ziyaretimize gelen herkese teşekkür ediyoruz” dediler.

Katılımcılar, Yaşlılar Yaşam Yerleşkesi sakinleriyle hatıra fotoğrafı çekindikten sonra yerleşkeden ayrıldılar.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek