...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

17 Yaşındaki Genç Kalp Krizi Geçirerek Yaşamını Yitirdi

15 Ağustos 2016 - 1.403 kez okunmuş
Ana Sayfa » Şavşat»17 Yaşındaki Genç Kalp Krizi Geçirerek Yaşamını Yitirdi
17 Yaşındaki Genç Kalp Krizi   Geçirerek Yaşamını Yitirdi

17 Yaşındaki Genç Kalp Krizi   Geçirerek Yaşamını Yitirdi

Hukuk Fakültesine Puanı Yetti, Okumaya Ömrü Yetmedi

17 Yaşında Kalp Krizinden Öldü, 3 Gün Sonra Ailesi ÖSYM Sonucuyla Yıkıldı

 

Cumhuriyet Savcısı olma hayaliyle yaşarken 17 yaşında kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Deniz Ardıl Altun, ölümünden 3 gün sonra ÖSYM tarafından açıklanan sonuçlarda Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazandı.
MEMLEKETİNDE KALP KRİZİ GEÇİREREK HAYATINI YİTİRDİ
Hatay’ın Payas İlçesi’nde yaşayan Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi mezunu Deniz Ardıl Altun, babası Namık Altun’ un memleketi olan Artvin’in Şavşat İlçesi’nde pazartesi günü kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi. Öğretmen çift Namık ve Sema Altun’un tek çocukları olan Deniz’in ölümüyle büyük acı yaşarken, dün Payas’taki evlerinde mevlit okuttu. Akrabaları, yakın dostları ile Deniz’in arkadaşlarının da katıldığı mevlit okunduğu sırada ÖSYM, LYS yerleştirme sonuçlarını açıkladı. Aile, Türkiye’de ilk 8 bin içerisinde yer alan oğulları Deniz Ardıl Altun’ un Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne yerleştirildiğini öğrendi.
“ATÜTÜRK’ÜN SAVCISI OLACAKTI”
Cumhuriyet Savcısı olma hayaliyle yaşayan ve bu hayalini gerçekleştirmek için tercihlerin hepsinde hukuk fakültesini işa-retleyen Deniz Ardıl’ın annesi Sema Altun, sonuçların açıklanmasıyla gözyaşlarına boğuldu. Elinden düşürmediği oğlunun fotoğrafını sevip okşayan gözü yaşlı anne, Deniz’in tek hedefinin hukuk olduğunu belirterek, “Kurban olduğum onun için hep çalıştı. Hiçbir rahatsızlığı yoktu çocuğumun. Savcı olmak istiyordu. Benim oğlum dobra dobra bir çocuktu ağzındaki ile yüreğindeki bir olan, haklıyı haksızı ayırt eden bir çocuktu. Hep hukuk istedi, eşitlik istedi. Atatürk’ ün savcısı olacaktı. Cumhuriyetin savcısı bekçisi olacaktı” diye konuştu.
“MARMARA HUKUK GELDİ”
Baba Namık Altun ise, “Memleketteydik, kalp krizi geçirdi iki dakika içinde gitti oğlum. 8 tercih yapmıştı, tercihlerini hepsi hukuktu. 4’üncü tercihi Marmara hukuk geldi. Adaletli dürüsttü, tertemizdi çocuğum” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

TemaFabrika
Teknik Destek