...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

15 Temmuz Şehitleri Şavşat’ta Düzenlenen Etkinliklerle Anıldı

18 Temmuz 2017 - 790 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»15 Temmuz Şehitleri Şavşat’ta Düzenlenen Etkinliklerle Anıldı
15 Temmuz Şehitleri Şavşat’ta Düzenlenen Etkinliklerle Anıldı

Şavşat’ta 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri Kapsamında Demokrasi Nöbeti Tutuldu

Tüm yurtta olduğu gibi, ilçemizde de, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gü-nü’’ etkinlikleri kapsamında yüzlerce kişinin katılımıyla, geç saatlere kadar nöbet tutuldu.
Akşam namazından sonra bayraklarla, Merkez Kemal Paşa Camiinden başlayan “15 Temmuz Milli Birlik Yürüyüşü” Belediye Pasajı üzerinde son buldu.
“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’’ etkinliği-ne, Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Garnizon Komutanı Aytunç Ünsay olmak üzere, Daire amirleri, Sivil Toplum Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Ellerindeki Türk bayraklarıyla meydanı dolduran vatandaşlar, önce saygı duruşunda bulundu, ardından da İstiklal Marşı’nı okudular.
Program kapsamında, İlçe Müftülüğü İmam Hatipleri ta-rafından, tüm şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerimler okunarak dualar edildi.
Programda, günün anlam ve önemi ilgili konuşmayı Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, Şavşat Beledi-ye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk yaptı.
Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı yaptığı kısa konuşma da, 15 Temmuz 2016 tarihinde hain darbe girişiminde bulunan FETÖ terör örgütü ve arkasındaki güçlerin asla amaçlarına ulaşamayacaklarını, ülkemizi diğer ülkelerin durumuna düşüremeyeceklerini, milletimizi bölemeyeceklerini dile getirdi. Kaymakam Ambarcı; “Türkiye Cumhuriyeti bir yıl önce, 15 Temmuz 2016 akşamında alçakça bir darbe girişimine maruz kaldı. 15 Temmuz gecesi, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı. Ancak, milletimiz, darbe girişimini, sokakları ve meydanları doldurarak, ölümü göze alarak, tarihte eşine az rastlanır bir cesaret ve özveri ile demokrasisine sahip çıkmış ve darbeye dur demiştir. Darbe girişimine karşı kahramanca mücadele verirken yaşamlarını yitiren 15 Temmuz şehitlerimizi ve bu topraklar için can veren tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyorum” dedi.
Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk ise birlik ve beraberliğe vurgu yaparak; “15 temmuz darbe teşebbüsünün milletin demokrasisine sahip çıkması şuuru ile yine milletçe engellenen bu şuurun canlı tutulması amacıyla 15 temmuz şehitleri anma, demokrasi ve milli birlik günü etkinliklerinde hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum. Öncelikle; millettin kalbine ateş saçan, ülkemize felaket yaşatan haince ve kalleşçe yapılan darbe girişimini şiddet ve nefretle kınıyor, had ve kendini bilmezleri lanetliyorum. Hiç kimse millet iradesini hiçe sayamaz ve millet iradesinin karşısında duramaz. Huzurumuzu ve bütünlüğümüzü bozmayı hedefleyen bu olaylar, sonuçsuz kalmaya mahkumdur. Türk milletinin devletine ve milli iradeye verdiği destek tarih boyunca unutulmayacaktır. Milletimiz hür olmadan yaşayamaz, yaşamamıştır yaşamayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti ve kurumlarını canı pahasına koruyan güvenlik güçleri ve bu aziz millet, her türlü övgü ve takdiri hak etmektedir. milletimizin gösterdiği kararlılığın, dünya demokrasi tarihinin şanlı bir tablosu olarak kaydedilmiş olduğu da açık bir gerçektir. Bugün olduğu gibi gelecekte de milletimize, milli iradeye ve devletimize karşı her türlü girişim, karşısın da milletimizin çelikten iradesi duracaktır. Türkiye büyük millet meclisimizdeki tüm siyasi partilerimiz ve milletimiz ve onun bağrından çıkan sivil toplum kuruluşları gibi belediyemiz de darbe girişimine ortak bir tavır ve ortak bir dille, kesin olarak karşı durmaktadır. Milletimizin bir özeti olan ve ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın temsilcisi olan bizler, tüm halkımız ve kurumlarımızla milli iradenin ve demokrasinin yanındayız. Geceler boyu demokrasi nöbeti tutarak, milli iradeye, geleceğimize ve demokrasimize sahip çıkan hemşehrilerime sonsuz saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Milli iradeye hep birlikte sahip çıkıyoruz ve ebediyen de sahip çıkacağız. Milletimiz müsterih ol-sun. Darbe girişimine karşı gösterilen şanlı direniş sırasın da güvenlik güçlerimiz ve milletimizin aziz fertlerinden pek çok vatandaşımız: şehit olmuş-tur. Tüm şehit kardeşlerimizi rahmetle anıyor, milletimizin başı sağ olsun diyorum. Alla-hım hiç bir zaman ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmak isteyenlere fırsat vermesin. Cenab-ı hak milletimize bir daha böyle karanlık günler yaşatmasın. “dedi.
Program kapsamında Şavşat Kaymakamlığı tarafından demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara kavurma, pilav ve ayran ikram edildi.

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek