...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1769 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

14 Mart Tıp Bayramın Kutlu Olsun Değerli Dost Dr. Bedrettin Kurtel!.

21 Mart 2021 - 108 kez okunmuş
Ana Sayfa » Türkiye»14 Mart Tıp Bayramın Kutlu Olsun Değerli Dost Dr. Bedrettin Kurtel!.
14 Mart Tıp Bayramın Kutlu Olsun Değerli Dost Dr. Bedrettin Kurtel!.

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle tanıdığımız doktor dostlarımızın sayfalarına kutlama mesajı yazdık. Kimini cepten aradık, bayramlarını kutladık, dertleştik, sohbet ettik, duygulandık. 21 Haziran 2020 tarihinde ebediyete intikal eden değerli dostumuz, güzel insan Dr. Bedrettin Kurtel’in yokluğu beni derinden etkiledi.Çünkü bu özel günde özel bir insana ulaşamadım. İnsanoğlu tıpkı “Bir varmış bir yokmuş” masal tekerlemesi gibi… Dr. Bedrettin Kurtel’i, değerli dostumuz Artvin yürekli güzel insan, Naci Özen, Nam-ı diğer Mazlum Çoruh’un 19 Ekim 2019 tarihinde, İstanbul Zincirlikuyu’daki cenazesine katıldıktan sonra Üsküdar Acıbadem’deki evinde ziyaret ettim, çok mutlu oldu. Dr. Bedrettin Kurtel, gerçek Artvin sevdası ile tanınan Çağdaş, cumhuriyetçi Atatürkçü vatanını seven duyarlı bir insandı. Ben kendisini 2002 yılında Artvin Öğretmenevi’nde düzenlenen Köy Enstitüleri’nin açılış yıldönümünün kutlaması etkinliğinde tanıdım. Öğretmenevinde müzisyen olarak çalıştığım yıllardı. Dr Bedrettin Kurtel son derece bakımlı düzgün şık giyimli konuşma tarzı ve arı Türkçesi ile herkesin dikkatini çeken özel bir insandı. orada yaptığı konuşma ile öğretmen olmamasına rağmen bir doktor olarak bir Aydın olarak herkesin takdirini kazandı Ve ayakta alkışlandı. Bu vesileyle kendisi ile tanışmış olduk 20 yıllık bir dostluğumuz vardı. Maalesef bu yıl 14 Mart Tıp bayramında telefonla arayıp bayramını kutlama şansımız yok oldu Gerçekten bir kere daha derinden üzüntü duydum insanoğlu bazen dostların ölümünü kabullenemiyor ama böyle önemli günlerde kendisine ulaşamayınca ister istemez bu gerçeği kabul ediyorsunuz. Işıklar içinde uyu güzel insan Dr Bedrettin Kurtel 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum. Bize hep Cumhuriyete, Atatürk ilkelerine, memlekete sahip çıkın derdin. Bizim yolumuz, rehberimiz bellidir, Bedrettin hocam. Bu can bu tende var oldukça da devam eder… Pandemi nedeniyle son yolculuğuna gelemedik. Eğer gelebilseydik Hakan ile birlikte çok sevdiğin memleketin Artvin’in toprağını sana getirecektik. Pandemi sona erdikten sonra bu görevimizi yetine getireceğiz. Bu bizim andımızdır. Bir kere daha Kurtel ailesine, dostlarına, sabırlar diliyorum. Ölümünden sonra ailesinin yayınlamış olduğu teşekkür metnini sizlerle paylaşarak bitirmek istiyorum Dr Bedrettin Kurtel bir Babalar Günü’nde Sonsuzluğa Göçtü. çocukları da babalar gününde yaşadıkları bu duygularla yazmış oldukları teşekkür mesajında dile getirdiler.


TEŞEKKÜR
Babamızın vefatından sonra bizi gerek telefonla arayarak, gerek mesaj göndererek, acımızı paylaşan dost, akraba ve arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Pandemi nedeniyle cenazemize gelemeyen dostlarımızın yürekleri bizimleydi. Biz bunu yürekten hissettik. Bu şartlara rağmen babamızın mezarı başında bizim ile birlikte dua eden dost, akraba ve arkadaşlarımıza da minnet borçluyuz. Dr. Bedrettin Kurtel, 88 yıllık yaşamı boyunca Artvin’i, Şavşat’ı ve Ardahan’ı en güzel şekilde temsil etmiş, görev yaptığı her yerde Artvin kültürünü, aydınlığını, vatan sevgisini, dostluğunu, mertliğini, insani değerlerini bir mücevher gibi hassasiyetle eksiksiz taşımış, yaşamış, yaşatmış ve ilimizi örnek bir insan olarak temsil etmiştir.

Babamız Bedrettin Kurtel, doktor olarak 1963 yılından beri görev yaptığı yarım asrı aşkın zamanda insanlara şifa sunmuştur. Artvin’de, Ardahan’da, İstanbul’da görev yaptığı her yerde mutlaka bir iz bırakmış, saygınlığı ile anılmıştır. Babamız Bedrettin Kurtel’i bir babalar gününde sonsuzluğa uğurlamanın ayrı bir hüznünü yaşıyoruz. 2020 yılının “21 Haziran babalar günü”n de babamızın babalar gününü kutlayamadık. Babalar gününde babasız kalmanın acısını yaşadık. Bundan sonra kutlanacak her babalar günü, bizim hüzün günümüz oldu. O, bize dürüst olmayı, aydın olmayı, özü, sözü bir olmayı öğretti. Babamı bu özellikleri ile anlatan ne çok dostları vardı. Dr. Bedrettin Kurtel, iyi ki bizim babamızsın. ”Ruhun Şad, mekânın cennet olsun. Seni hiçbir zaman unutmayacağız.”

ÇOCUKLARI

Müjgan Polat, Nalan Kurtel, Belma Barış Kurtel, Cenk Kurtel, Tolga Kurtel.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek