...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1780 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

11 Mayıs 2016 Çarşamba Günü Şavşat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün Sergisini İzledik

21 Mayıs 2016 - 719 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»11 Mayıs 2016 Çarşamba Günü Şavşat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün Sergisini İzledik
11 Mayıs 2016 Çarşamba Günü Şavşat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün Sergisini İzledik

11 Mayıs 2016 Çarşamba Günü Şavşat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün Sergisini İzledik

İzlemiş olduğumuz sergiden anlamış olduğumuz ve kavramış olduğumuz şudur ki, Şavşat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün el eğitimi becerilerinde mesafe kat etmiş. Fevkalade tecrübe ve deneyimlerin sahibi olabilmiş. Hem kendilerine ayrılan zamanı ve hem de ellerindeki hammaddeyi en iyi şekilde değerlendirmişlerdir.

Kursiyerlerin ve başlarındaki usta öğreticilerin gayretleri ile göz nuru ve el emeklerini birleştirerek ürettikleri ürünlerin hem kullanım ve hem de estetik özellikleri vardır. İşledikleri ipliklerle kumaş desenlerinde sırıtkanlık değil de bakan göz hoş gören bir motif vardı. İşlenen iplik renkleri ile işlenen kumaş renkleri arasında tatlı bir uyum ve güzel bir manzara beliriyordu. Görüp incelediğimiz kadarıyla kursiyerler gerçekten de zamanlarını en iyi şekilde değerlendirerek çok estetik oda mefruşatları yapmışlardı. Hele bu ürünler odalardaki yerlerine yerleştirildiğinde odanın görünümü çiçekli bir bahçe görünümü kazanacaktır. İleri tahsil fırsatı elde edemeyen genç erkek ve kadınlarımızın Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinin açmakta oldukları sanatsal ve mesleksel kurslardan geçirilerek sanat sahibi olmaları ve bu sanatlarını meslek haline getirerek kendilerine iş istihdamı yaratmaları amaçlanmalıdır.

İnsanlar herhangi bir işin eğitimi ile eğitildiklerinde öğrenemeyecekleri, beceremeyecekleri bir iş olamaz diye düşünüyorum. Yeter ki azim ve irade olsun.

Şavşat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün 2016 yılı sergisini ifade etmekteydi. “Ayinası iştir kişinin lafına bakılmaz.” Betimlemesi zaten durumu kanıtlamaktadır.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün eğitim çalışmalarından olarak önümüzdeki yıllara marangozluk, demircilik, boyacılık, badanacılık, elektrikçilik, su tesisatçılığı gibi sanat ve meslek edinme kurslarının açılmasında da fayda mülahaza ediyorum. Sanatın altın bilezik olduğunu da bilmekteyim. Elinde sanatı olanlar hiçbir zaman muhtaç ve yoksul duruma düşmemişlerdir. İşini iyi bilen ve beceren sanat erbabını iş sahibi arayıp bulmaktadır. İşini iyi yapan ustaların müşterisi her an vardır da vardır.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
Teknik Destek