...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Mazbut, Derli Toplu Bir Aile Tanıdım. Aileler Haftası Nedeniyle Bu Mazbut Aileyi Tanıtacağım Bu aile Yavuzköyünde Ali ve Ayşe KAYA ailesidir

20 Ekim 2018 - 1.230 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»Mazbut, Derli Toplu Bir Aile Tanıdım. Aileler Haftası Nedeniyle Bu Mazbut Aileyi Tanıtacağım Bu aile Yavuzköyünde Ali ve Ayşe KAYA ailesidir
Mazbut, Derli Toplu Bir Aile Tanıdım. Aileler Haftası Nedeniyle Bu Mazbut Aileyi Tanıtacağım Bu aile Yavuzköyünde Ali ve Ayşe KAYA ailesidir

Mazbut, Derli Toplu Bir Aile Tanıdım. Aileler Haftası Nedeniyle Bu Mazbut Aileyi Tanıtacağım Bu aile Yavuzköyünde Ali ve Ayşe KAYA ailesidir

Herhangi bi bir şahısı daha iyi tanımak için o şahısla okul arkadaşlığın olacak. Asker arkadaşlığın olacak. Cezaevi arkadaşlığın olacak. Hastane arkadaşlığın olacak. Yada yol arkadaşlığın olacaktır.

Adama sormuşlar: felankesi tanır mısınız? Evet ismen tanırım. Anasının babasının adını da bilirim ama adamın kendisiyle hiçbir taraftan arkadaşlık etmemişim ki daha iyi tanımış olayım.

Babası oğluna demişki: Evden ki gidiyorsun, kimlerle oturup kalkıyorsun? Yada arkadaşlık ediyorsun? Baba arkadaşımı niçin soruyorsun? Benim canım kimi severse onunla arkadaşlık kurarım.

Babası- oğlum demiş arkadaşında iyisi vardır. Daha iyisi vardır. Kötüsü vardır. Daha kötü olanı vardır.’ Arkadaşını söyle ki, bende senin ne adam olduğunu söyleyeyim’ demiş.

Ben üç yıldan beri Yavuzköyünde İsmail Naime Yılmaz yaşlılar yerleşkesinde kalmaktayım bu yaşlılar yerleşkesi 9 ayrı binadan oluşmaktadır.Binalar 2 katlıdır.

Benim kaldığım binanın adı KAÇKAL EV’dir. Ali KAYA’nın evine en yakın olanıdır. Balkonumla Ali KAYA’nın evi arası 20 m ya olur, yada olmaz. Bu nedenle Ali ve Ayşe KAYA çiftine en yakın komşu-yum. Yakın komşu olmam bakımından 250 haneli Yavuzköyünde kaya ailesini en iyi tanımış durumdayım.

Bu ailenin çocukları üniversite ve yüksek okullarda tahsil yapmışlar ve halen yapanlarda vardır. Yaz aylarında aile fertleri bir arada oluyorlar.Baba Ali KAYA Şavşat belediyesinde çalışıyor. Eşi Ayşe hanım hayvanlarla bahçe bostan ve tavuklarla meşgul oluyor. Ayrıca evin tertip ve temizliği mutfak işleri e Ayşe hanımda oluyor.

Okullardan yaz tatilinde evlerine gelen çocukları da traktörlerle çayır biçme, balya yapma, taşıma işlerini yapıyorlar. Aile fertleri öyle iş bölümü yapıyorlar ki her aile ferdi kendi yapacağı işini kendi biliyor ve de yapıyor.

Bu işler yapılırken, aile fertleri bir arı kovanı gibi işlerini sessizlik içinde terbiye kuralları ve bir aile nezaketi içinde yapıyorlar. işlerini hiç aksatmadan ürünlerini ve işlerini zayi etmeden

yapıyorlar. Ana baba ve çocuklar arasında terbiye ve nezaket kuralları bir saat gibi işliyor.

Ali ve Ayşe KAYA çiftleri oldukça uyumlu, birbirlerine kızmıyorlar. Darılmıyorlar. Her işleri sevgi- saygı ve saadet ortamında yürüyor gidiyor. Ayrıca bu ailenin misafirperverlik alışkanlıkları da var gelen giden misafirlerini ağırlamasını çok iyi biliyor ve beceriyorlar.

Yakın ve uzak komşularıyla diyalogları oldukça iyi ve samimi. Komşularıyla dargınlık, küskünlükleri yok.

Bu aileye yakın olmasaydım, göremeseydim, işitemeseydim bu yazımı gıyaben nasıl yazabilirdim. Ali ve Ayşe KAYA ailesini böyle mutlu ve nezaketi yaşamlarından ötürü kutluyorum. Mutluluklarının düzenli ve örnek yaşamlarının devamını diliyorum.Aile haftalarını kutluyorum.

Benim gözümden, kulağımdan uzak kalmış nice böyle mutlu yaşam sürdüren aileler vardır. Hepsine de mutluluklar diliyorum. Aile haftalarını kutluyorum.

Toplumların temelinde, çekirdeğinde aileler vardır. Aile yapıları sağlam oldukça toplum yapısı da sağlam olacaktır.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
Teknik Destek